tekst alternatywny

tekst alternatywny

Chciał kupić koparko- ładowarkę przez internet. Stracił ponad 50 tysięcy złotych!

Policjanci apelują o ostrożność podczas internetowych zakupów. Mieszkaniec powiatu ryckiego wypatrzył na portalu ogłoszeniowym koparko-ładowarkę.

Chcąc ją zakupić, przelał ponad 50 tysięcy złotych konto sprzedawcy. Jak się okazało, ten nie wywiązał się z umowy i towar nie dotarł do klienta. Teraz sprawę wyjaśniają ryccy policjanci.


W sobotę do ryckiej komendy zgłosił się 44-letni mieszkaniec powiatu, który powiadomił, że został najprawdopodobniej oszukany. Pokrzywdzony zeznał, że w połowie października na jednym z portali internetowych znalazł ogłoszenie oferujące do sprzedaży koparko- ładowarkę znanej marki w atrakcyjnej cenie.

Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym zdecydował się na jej zakupu. Warunkiem realizacji zamówienia było dokonanie wpłaty kwoty 51 000 złotych na wskazane przez sprzedającego konto. 44-latek wywiązał się z umowy i przelał pieniądze, jednak maszyny nie otrzymał. Nie powiodły się również wielokrotne próby nawiązania kontaktu telefonicznego ze sprzedającym.

Teraz sprawę wyjaśniają ryccy policjanci i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu.

starszy aspirant Radosław Żmuda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net