tekst alternatywny

tekst alternatywny

Chciała kupić telefon i straciła blisko 4 tys zł.

Wiele osób robi zakupy za pośrednictwem sieci Internet. Należy jednak pamiętać, że dokonując transakcji w sieci należy zachować szczególną ostrożność i nie podejmować pochopnych decyzji, ponieważ z Internetu korzystają również oszuści.

Apelujemy do wszystkich o czujność i rozsądek.
Większość działających w sieci przedsiębiorców jest uczciwych. Stara się zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo. Jednak zdarzają się również i tacy, którzy wykorzystują niewiedzę, pośpiech oraz brak ostrożności okradając potencjalnych klientów.

O tym, że robiąc zakupy internetowe należy być czujnym i dokładnie weryfikować dostępne dane u sprzedawcy przekonała się 35-letnia mieszkanka powiatu ryckiego. Pokrzywdzona na portalu społecznościowym zainteresowała się ofertą sprzedaży telefonu komórkowego. Sprzedawca dla uprawdopodobnienia swojej oferty zaproponował dokonanie połowy wpłaty przelewem i drugiej części przy odbiorze przesyłki. Pokrzywdzona odebrała przesyłkę po wpłaceniu kurierowi drugiej części kwoty. Kiedy w domu otworzyła paczkę okazało się, że zamiast oczekiwanego telefonu otrzymała dziecięce kosmetyki. Kobieta łącznie straciła blisko 4 tys. złotych.

Pamiętajmy, korzystając z dobrodziejstw internetu zawsze należy stosować się do zasad bezpieczeństwa. Robiąc internetowe zakupy należy:

  • kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego,
  • korzystać ze znanych i sprawdzonych witryn sklepów i portali społecznościowych,
  • zapoznać się z opiniami i komentarzami dotyczącymi sprzedawcy,
  • zwracać uwagę na cenę towaru, zbyt niska powinna wzbudzić naszą czujność, ponieważ może świadczyć o próbie oszustwa,
  • dokonując zapłaty należy zwracać uwagę czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione,
  • zawsze należy także rozważyć możliwość zamówienia towaru z opcją płatności przy odbiorze oraz możliwością otwarcia paczki w obecności kuriera,
  • należy także zachować korespondencję ze sprzedawcą, gdyż w przypadku oszustwa będzie ona stanowić dowód w sprawie.

R.W.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net