tekst alternatywny

tekst alternatywny

Egzaminy w LAW

Jednym z etapów postępowania rekrutacyjnego do Lotniczej Akademii Wojskowej są egzaminy ze sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjne.

Od 16 sierpnia br. kandydaci na studia wojskowe walczą o miejsce w murach „Szkoły Orląt”. Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego, rekrutacja odbywa się z zachowaniem szczególnych zasad reżimu sanitarnego.

Kandydaci musieli zmierzyć się z 4 testami sprawnościowymi, które obejmowały następujące konkurencje: kobiety – uginanie ramion na ławeczce, bieg zygzakiem „koperta”, skłony tułowia w przód w czasie 2 minut, pływanie 50 m stylem dowolnym; mężczyźni – podciąganie na drążku wysokim, bieg zygzakiem „koperta”, słony tułowia w przód w czasie 2 minut, pływanie 50 m stylem dowolnym.

Ostatnim etapem ubiegania się o miejsce w Alma Mater są  rozmowy kwalifikacyjne, podczas których oceniana będzie ogólna wiedza lotnicza, motywacja do służby oraz dodatkowe osiągnięcia przydatne w służbie wojskowej. Wyniki tegorocznych egzaminów zostaną zamieszczone na stronie www.law.mil.pl 04-09-2020 r.

Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net