tekst alternatywny

tekst alternatywny

Grupa PKO BP przekazała samochód dla Szpitala Powiatowego w Rykach

20 października br., w ramach działań podejmowanych na rzecz walki z covid 19, Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego przekazała samochód osobowy dla Szpitala Powiatowego w Rykach.


Serdecznie dziękujemy za ten piękny gest. Dziś szpitale są na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Wsparcie dla tych placówek to pomoc na rzecz mieszkańców naszego powiatu – mówi Starosta Rycki Dariusz Szczygielski – W tym trudnym czasie pracownicy szpitala powinni mieć wszelkie narzędzia do tego, żeby mogli nieść pomoc potrzebującym. Jestem przekonany, że przekazany dziś samochód długo i bezpiecznie będzie służył naszemu szpitalowi.

To nie jedyna aktywność GK PKO Banku Polskiego mająca na celu przeciwdziałanie epidemii w kraju. Dotąd spółki Grupy przeznaczyły ponad 23 mln zł na wsparcie m.in. szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej.

Ponadto Fundacja PKO Banku Polskiego we współpracy z Warsaw Genomics zakupiła i zleciła wykonanie bezpłatnych, zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, testów diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2. Dodatkowo Fundacja udostępniła swój numer konta na rzecz koalicji pracodawców, a z pozyskanych od firm i osób fizycznych środków, sfinansowała kolejną pulę testów diagnostycznych.

Za walkę z pandemią COVID-19, ratowanie polskiej gospodarki i służby zdrowia PKO Bank Polski S.A. (Bank) został wyróżniony w IV edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia w kategorii Filantrop Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net