tekst alternatywny

tekst alternatywny

NA LUBELSZCZYŹNIE POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO W REJONIE WSCHODNIEJ GRANICY

Na Lubelszczyźnie policjanci wspomagają funkcjonariuszy Straży Granicznej w pilnowaniu porządku w rejonie przejść na wschodniej granicy naszego kraju. Podejmowane tam działania mają związek z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19.

Pamiętajmy, że wszystkie działania związane są z troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich! Apelujemy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i realizowanie poleceń wydawanych przez służby.
Na przejściu granicznym w Dorohusku, o bezpieczeństwo dbają policjanci z KP w Dorohusku, KMP w Chełmie wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Codziennie patrolują drogę prowadzącą do granicy. Niejednokrotnie podejmują interwencje związane z udzieleniem pomocy osobom oczekującym w kolejce na wjazd do Ukrainy.

W związku z ograniczeniem ruchu granicznego, czasami dochodzi tam do nerwowych sytuacji. Policjanci podejmują interwencje pomagając osobom oczekującym w kolejce. Pilnują, aby nie doszło do naruszenia obowiązującego prawa. Mundurowi pomagają głównie przy kierowaniu ruchem, dbają o bezpieczeństwo na drodze wszystkich uczestników i czuwają nad sprawnym przemieszczeniem się pojazdów.

Podobne zadania wykonują policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu i KMP w Białej Podlaskiej w rejonie polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Terespolu. Pomimo ograniczeń wprowadzonych na granicach RP w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, na terenie powiatu bialskiego funkcjonują trzy przejścia graniczne z Republiką Białorusi. Są to przejścia w Terespolu (drogowe oraz kolejowe) oraz Kukurykach (towarowe). Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie pełnionej służby utrzymują drożność DK-2 oraz wjazdy na posesję mieszkańców przygranicznych miejscowości, usuwają powstałe zatory, apelują też do oczekujących w kolejce kierowców pojazdów ciężarowych, by nie opuszczali kabin bez elementów odblaskowych.

Pamiętajmy, że wszystkie działania związane są z troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich! Dlatego apelujemy o cierpliwość, wyrozumiałość oraz przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i realizowanie poleceń wydawanych przez służby.

B.S.P/E.Cz

KWP Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net