tekst alternatywny

tekst alternatywny

Obwodnica Dęblina- 8 nowych skrzyżowań od nowego roku!

To co czeka mieszkańców Dęblina już od nowego roku to istny chaos drogowy. Najciekawszym jest, iż obwodnica naszego miasta przebiegać będzie przez samo miasto!

Już 9 grudnia będzie można poznać wyniki przetargu. Zmodernizowana zostanie trasa 801 wraz z przebudową mostu przy rzece Wieprz.
Odcinek trasy 801 poddany zostanie rozbudowie, będzie miał 4,7 km długości i 7 metrów szerokości- z czego po dwa pasy 3,5 m.

Powstanie również 8 nowych skrzyżowań w tym 3 o ruchu okrężnym czyli tzw. ronda. Ponadto 1,5 km dróg dojazdowych do posesji, 1,2 km chodnika, 1,4 km dróg rowerowych i 2,6 km ciągów pieszo – rowerowych.


Dodatkowo w tym samym czasie, wybudowany zostanie nowy most w miejscu starego na rzece Wieprz ( kierunek Puławy ). Inwestycje te, w całości sfinansowane będą ze środków Funduszu Dróg Samorządowych a ich koszt to ponad 140 ml złotych. Prace potrwać mają ponad 2 lata a ich początek ma nastąpić już po nowym roku.


Przebieg obwodnicy
Jadąc z Puław tzw “Nadwiślanką” już przy Lidlu powstanie nowe rondo. Trasa biec będzie w stronę ulicy Towarowej a w dalszej kolejności przecinać będzie działki oś. Żwica oraz Kościoła Chrystusa Miłosiernego. Kolejne nowe rondo powstanie na miejscu obecnego skrzyżowania przy ul. Wiślanej gdzie zostanie wyburzony jeden z domów. Dalej pojedziemy przez pola w kierunku osiedla Michalinów, kończąc na nowym skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki.


Rondo przy orlenie
Skrzyżowanie ulicy 15 Pułku Piechoty Wilków oraz ulicy Stężyckiej. To w tym miejscu powstanie największe rondo w Dęblinie typu turbinowego. Nie wyklucza się również demontaż ogrodzenia części targowiska miejskiego. Jest to fragment pierwszego odcinka który przebiegać będzie od mostu na Wiśle ( kierunek Kozienice ) do zjazdu z wiaduktu kolejowego po stronie ul. Warszawskiej. Zlikwidowany zostanie także przejazd kolejowy wraz z torami które biegną w okolicy targu.


Drugi odcinek poddany modernizacji, to granice naszego miasta z Moszczanką. Tam jezdnia zostanie dodatkowo wzmocniona i poszerzona aż do 9 metrów. Przy Żdżarach przebudowany zostanie mostek i kładka. W zeszłym roku ( GDDKiA) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrat przeprowadziła pomiar ruchu pojazdów poruszających się w tym miejscu tj. DK 48 przez Dęblin. Średnia ilość pojazdów to 15 tysięcy na dobę. Prawdopodobnie z początkiem przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg. Inwestycja miałaby objąć ponad 6 kilometrowy odcinek i zakończyć się w drugiej połowie 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net