tekst alternatywny

tekst alternatywny

Obwodnica Dęblina

Ogłoszenie przetargu.

W dniu 10 lipca br. nasze miasto odwiedził Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Przyjechał z informacją o ogłoszeniu przetargu na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 801, a mianowicie odcinka przebiegającego przez Dęblin.

Odcinek drogi, o którym mowa będzie miał 4,7 km długości i 7 metrów szerokości. Zaczynać się będzie na granicy Dęblina i Gminy Stężyca, a kończyć się będzie na ul. Podchorążych do przejazdu kolejowego. Powstanie 8 skrzyżowań, w tym 3 o ruchu okrężnym, 1,5 km dróg dojazdowych do posesji, 1,2 km chodnika, 1,4 km dróg rowerowych i 2,6 km ciągów pieszo – rowerowych ([przebieg trasy dostępny w galerii zdjęć). Dodatkowo zostanie wybudowany nowy most w miejscu starego na rzece Wieprz. Koszt inwestycji to ponad 140 mln zł.

Dęblińska obwodnica to jeden z etapów rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 801 Warszawa – Puławy. Inwestycja w województwie lubelskim to 37 – kilometrowej długości odcinek od granicy Województwa do Puław.

Marszałek zapowiedział realizację tej inwestycji w obecności Burmistrz Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej i Wiceburmistrz Beaty Amarowicz, Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Leszka Kowalczyka, Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Pawła Szumera, Zastępcy Dyrektora ds. Utrzymania Andrzeja Sieńko i Starosty Powiatu Ryckiego Dariusza Szczygielskiego.

Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich ogłosił, iż rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w IV kwartale br., a zakończenie inwestycji planowane jest na maj 2023 r.

Zadanie będzie realizowane i finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.

Tekst i zdjęcia: Kamil Krypski / Podinspektor ds. promocji i współpracy z zagranicą

Odpowiedzi: 5 do wpisu Obwodnica Dęblina

 • Neesa napisał(a):

  Tą nową drogę w porywach można nazwać obwodnicą ul. Stężyckiej, a nie Dęblina 😉

 • #Dębliniak napisał(a):

  Obecnie “remontowany” jest odcinek ul. Warszawskiej. Za głębokiej komuny robiło się lepiej, bo był klinkier przy krawężniku w celu uniknięcia zastoin. Usuwane są szczątkowo spękane kilkumetrowe odcinki nawierzchni, zamiast cały zaniżony i pofałdowany pas przy krawędzi, skutek jest taki, że na chodniku w bliskiej odległości od jezdni dalej będzie fontanna, chyba że ktoś to lubi. A naprawy chodnika, spartolonego od samego początku, nawet nie da się skomentować. Swoją drogą ciekawe czyj jest nadzór i kto odbiera tego typu obiekty. Ja bym temu, kto nadzorował kazał się przejechać rowerem po deszczu, bo przypomina to bardziej tor do slalomu, niż ścieżkę rowerową. Trochę to nie w temacie, bo dotyczy “48”, ale to ten sam ciąg drogowy, i cholera bierze jak się widzi takie dziadostwo i kolejny raz publiczne pieniądze wyrzucane w błoto, zamiast zrobić coś raz porządnie.

 • gość1 napisał(a):

  Obwodnica dęblina to bedzie w okolicach lotosu. Dopiero się Dęblin zapcha jak przez 3 lata będą robić trasę z artykułu.

 • Denis napisał(a):

  Jakiś żart jest z tym planem obwodnicy. Jak napchają tych rond, to Dęblin będzie stał.
  Poroniony pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net