tekst alternatywny

tekst alternatywny

Podtopienia na ulicy Stawskiej

Mieszkańcy ulicy Stawskiej w Dęblinie od dawna zmagają się z licznymi podtopieniami rzeki Irenki. Ponadto rzeka ta wzbiera w chwili zrzutu wody ze stawów hodowlanych w Rykach.


Według mieszkańców główną przyczyną tej sytuacji są niedrożne rowy blokujące wpływ Irenki do Wieprza. Jak informuje Radny Miasta Dęblin Jarosław Wojtyś, który jest jednym z poszkodowanych zaistniałej sytuacji, straty przez niego poniesione są ogromne. Bobry ścięły sąsiadujące z jego działką drzewa a ule które posiada z racji, iż jest także hodowcą pszczół również uległy podtopieniu nie wspominając o drogim sprzęcie który uległ zniszczeniu .

Według mieszkańców ul Stawskiej, prawdopodobną przyczyną podtopień są zbyt późne prace przy udrożnieniu koryta rzeki Irenka.Także sąsiadujący obok MDK przy ul 1 Maja został poszkodowany. Na zdjęciach możemy zauważyć zalaną piwnicę oraz kotłownię. Mieszkańcy składają do urzędu wnioski o zwolnienie z podatku od gruntów a także pozwy sądowe. Jak poinformowała nas Burmistrz Beata Siedlecka, miasto rozważa pociągnięcie do odpowiedzialności za wyrządzone szkody w MDK przy ul 1 Maja , Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
Prace naprawcze przy udrożnianiu rowów mają prawdopodobnie powrócić kiedy stan wody się obniży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net