tekst alternatywny

tekst alternatywny

Policjanci zabezpieczali znaleziony niewybuch

Pocisk artyleryjski dużego kalibru ujawniono w miejscowości Piotrowice w gminie Stężyca. O znalezisku powiadomił policjantów za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego okoliczny mieszkaniec.

Znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów. Policja apeluje o ostrożność.


W czwartek po godzinie 7:00 do dyżurnego dęblińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu na działce rolnej w miejscowości Piotrowice w gminie Stężyca przedmiotu przypominającego wyglądem pocisk. Skierowany na miejsce patrol zabezpieczył niebezpieczne znalezisko. Obecny na miejscu policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, iż jest to pochodzący z okresu II Wojny Światowej pocisk artyleryjski kalibru 155 milimetrów. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej w Dęblinie.

Policjanci ostrzegają: w przypadku znalezienia elementów broni, pocisku, niewybuchu, niewypału lub innych przedmiotów przypominających materiał wybuchowy należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Pod żadnym pozorem nie wolno takich przedmiotów wydobywać, dotykać i przemieszczać, ponieważ może to wywołać przypadkową eksplozję.

starszy aspirant Radosław Żmuda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net