tekst alternatywny

tekst alternatywny

Policjant w czasie urlopu zatrzymał pijanego kierowcę

Szybka reakcja i spostrzegawczość będącego na urlopie dęblińskiego policjanta, zakończyła niebezpieczną podróż nietrzeźwego kierowcy.

65 latkowi z Dęblina za jazdę na „podwójnym gazie” grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 19:00 na jednej z ulic Dęblina. Policjant, będąc na urlopie wypoczynkowym, podczas przejażdżki motocyklem zauważył osobowego fiata, którego tor jazdy stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusz o swoich podejrzeniach niezwłocznie poinformował dyżurnego, który natychmiast wysłał patrol. Po kontakcie z dyżurnym policjant pojechał za niebezpiecznie jadącym kierowcą. Szybko i bezpiecznie udało mu się zatrzymać go i uniemożliwić dalszą jazdę. W trakcie rozmowy z mężczyzną, potwierdziły się przypuszczenia. Wyczuł od niego silną woń alkoholu.

Mundurowi, którzy dotarli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 65-letniego mieszkańca Dęblina. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 65-latka zadecyduje Sąd. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.

R.Ż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net