tekst alternatywny

tekst alternatywny

Potrącenie rowerzysty

Do potrącenia rowerzysty doszło w sobotę w Dęblinie.

Kierujący osobowym oplem 69-latek potrącił rowerzystę, który poruszał się ścieżką dla jednośladów. Poszkodowanego przetransportował do szpitala w Puławach zespół pogotowia ratunkowego. Okoliczności tego wypadku ustalają policjanci.

W sobotę około godziny 08:30 w Dęblinie na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej oraz Składowej doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Policji wynika, że kierujący samochodem marki Opel Astra wykonując manewr skrętu w prawo uderzył w jadącego ścieżką dla rowerów 71 letniego mieszkańca Dęblina. Pokrzywdzonemu została udzielona pierwsza pomoc, następnie zespół pogotowia przetransportował pokrzywdzonego do szpitala w Puławach

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Zarówno kierujący oplem jak i rowerzysta byli trzeźwi. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę. Kierujący samochodami dojeżdżając do przejazdu dla rowerów czy przejść dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy na przejściu lub przejeździe nie znajdują się niechronieni uczestnicy ruchu. Te same zasady obowiązują również rowerzystów i pieszych. Oni również nie powinni wchodzić, czy też wjeżdżać na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Chwila nieuwagi może mieć tragiczny w skutkach finał.

R.Ż.  

Odpowiedzi: 4 do wpisu Potrącenie rowerzysty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net