tekst alternatywny

tekst alternatywny

Powiatowe szkoły przygotowane do matury 2020

W poniedziałek, 8 czerwca, rozpocznie się tegoroczny egzamin dojrzałości, który odbywać się będzie w ścisłym reżimie sanitarnym. 5 czerwca w Starostwie Powiatowym w Rykach odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa, organizacji i przebiegu matur w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat rycki.

W spotkaniu z dyrektorami placówek uczestniczył Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Wicestarosta Dariusz Cenkiel i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Małgorzata Grzechnik.

Tegoroczny egzamin będzie się różnić od tych z lat poprzednich. Nowa sytuacja epidemiologiczna wymusza konieczność dostosowania szkół do specjalnych wytycznych opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Główny Inspektorat Sanitarny. W szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat rycki, trwają ostatnie przygotowania do przeprowadzenia egzaminów. Z powodu konieczności wyznaczenia odpowiednich odległości między uczniami w placówkach przygotowano m.in. więcej sal niż w latach poprzednich. Wszystkie te pomieszczenia zostały zdezynfekowane. Dostępnych będzie również więcej wejść do budynków, tak by uczniowie nie kumulowali się w jednym miejscu. Przy każdym wejściu będą też stanowiska z płynami do dezynfekcji.

W czasie epidemii koronawirusa w wielu aspektach naszego życia mamy do czynienia z zupełnie nową dla nas rzeczywistością. Matura 2020 będzie z pewnością wyjątkowa i będzie wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas. Podczas egzaminów musimy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno uczniów, jak i pracowników szkół  – mówił podczas spotkania z dyrektorami Starosta Dariusz Szczygielski.

Ze względu na szczególną sytuację epidemiczną, dla zapewnienia bezpieczeństwa egzaminatorom i zdającym, tegoroczny egzamin dojrzałości zostanie przeprowadzony bez części ustnej. Egzaminy maturalne potrwają od 8 do 26 czerwca. Dodatkowe egzaminy odbędą się od 8 do 11 lipca.
MEN przewiduje, że wyniki matur będą znane do 11 sierpnia. Na początek września zaplanowano egzaminy poprawkowe.

rykipowiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net