tekst alternatywny

tekst alternatywny

Relacja z charytatywnego rajdu nordic walkind

W sobotę, 26 września 2020 roku, mieszkańcy Dęblina i jego okolic pomaszerowali w charytatywnym rajdzie nordic walking zorganizowanym przez Amatorską Grupę Sportową Nordic Walkers. Marszowi towarzyszyło hasło „Idziemy, aby Jaś mógł chodzić”.

Impreza miała na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację Jasia Krawca, małego chłopca, który od urodzenia, ze względu na stan zdrowia, wymaga stałej pomocy lekarskiej i rehabilitacji.

Wydarzenie przygotowane było od kilku tygodni. W dniu imprezy jego uczestnicy od rana z obawą śledzili pogodę. Uda się pójść czy nie? W samo południe otworzono biuro rajdu. Kolejne osoby zapisywały się na listę i – mimo chmur i prognoz – na starcie stanęło około pięćdziesiąt osób.

Po krótkim powitaniu uczestnicy przystąpili do rozgrzewki, którą poprowadziła doświadczona instruktorka Elżbieta Krawczyk z Fundacji Bezmiar w Puławach. Następnie wyruszyli na wcześniej wytyczoną trasę, która prowadziła wzdłuż brzegu Wieprza. W przerwie marszu uczestnicy mieli okazję wysłuchać wskazówek, jak należy chodzić, a czego unikać podczas uprawiania nordic walking.

Na końcu trasy na uczestników czekało ognisko, kiełbaski i domowe ciasta. Rodzice Jasia wręczali uczestnikom pamiątkowe medale.

Podczas ogniska dodatkową atrakcją i sposobem pozyskania funduszy na leczenia Jasia były licytacje maskotek, kubków i innych przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Wszystkie pieniądze z licytacji trafiły do puszki Fundacji Serce dla Maluszka. Dzięki hojności uczestników marszu udało się zebrać kwotę 4.400 zł.

Phil Bosmans powiedział: „Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń”.

Organizatorzy rajdu dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom marszu, oraz Przyjaciołom, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy na leczenie chłopca, a są to:

Ministerstwo Obrony Narodowej

Burmistrz Miasta Dęblin

Fundacja Bezmiar w Puławach

Dęblińskie Stowarzyszenie Sportowe „Orlęta”

Sklep Spożywczy Agnieszka Majewska-Grobel

“Cymes” S.C. W. Suszek, A. Gębala, K. Janisz, K. Żarczyńska, A. Sadkowska, S. Świtaj, A. Walaszek Borowa

Hega S.J. Piekarnia Marek i Andrzej Gąska Ryki

Opakowania Produkcja – Handel Mariusz Lesisz Puławy

Usługi Hydrauliczne Tomasz Kipert Dęblin

Technika Grzewcza Mirosław Materek Dęblin

ComputerGraphics Jacek Świderski Warszawa

Centrum Poligrafii i Reklamy IWOIN Skawina

Produkcja z drewna Anna Ugorek Milicz

Zespół Pieśni i Tańca „Dębliniacy”

Kajakami po Wieprzu Teresa i Zdzisław Szpyt

Kapitan sp. Z o.o. Sklep Intermarche Dęblin

Joanna Góralska Kodak Ekspress Dęblin

Kamila Świderska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net