tekst alternatywny

tekst alternatywny

Studia online w LAW

Lotnicza Akademia Wojskowa uruchomiła wirtualny system nauczania dla wszystkich studentów wojskowych i cywilnych.

„Wszyscy  uczymy się nowych form pracy i może się zdarzyć, że na początku nie zawsze obie strony będą się odnajdywać w tej sytuacji. Jednak, paradoksalnie, może kryzys, który jest naszym udziałem, stanie się początkiem rewolucji technologicznej w dydaktyce i komunikacji ze studentami” – podkreśla Rektor-Komendant LAW, gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.

Ośrodek Informatyki przygotował do dyspozycji studentów i wykładowców specjalne narzędzia umożliwiające wirtualną naukę: platformę edukacyjną IKAR z  kursami e-learningowymi, System Obsługi Toku Studiów (VERBIS) – wirtualny dziekanat oraz wideokonferencje prowadzone przez google meet. Uzupełniającym narzędziem jest komunikacja mailowa. Studenci wojskowi zajęcia wirtualne rozpoczęli już 12 marca, natomiast studenci cywilni 16 marca.

Studium Języków Obcych również umożliwiło swoim studentom korzystanie z kursów e-learningowych za pomocą platformy Ikar, natomiast kursanci kontynuują szkolenie za pomocą specjalistycznych platform do nauki języka obcego oferowanych przez wydawnictwa .

Zmianie uległ również system pracy administracji Uczelni – większość pracowników pracuje zdalnie. Kontakty bezpośrednie zostały zredukowane do minimum, a większość spraw załatwiana jest drogą telefoniczną, mailową lub przez wideokonferencje.

Podchorążym Lotniczej Akademii Wojskowej zostały wstrzymane przepustki i urlopy. Nie mogą opuszczać terenu jednostki, nie odbywają się apele, rozprowadzenia oraz wszelkie spotkania grupowe. Studenci wojskowi przebywają w akademikach i kontynuują naukę korzystając z wirtualnych narzędzi. Podchorążowie wychodzą jedynie na posiłki oraz indywidualnie uprawiają sport na świeżym powietrzu.

Na bramach wjazdowych jednostki badana jest temperatura, a ruch wewnątrz został ograniczony do niezbędnego minimum.

W specjalnym mailu wysłanym do wszystkich pracowników i studentów LAW Rektor-Komendant LAW, gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk zwrócił się bezpośrednio do całej społeczności akademickiej:

„Na koniec gorący apel, proszę o ograniczenie do minimum swoich wyjść z domów. Wiem, że nie jest to łatwe, ale jest to jeden z tych warunków, który będzie decydował o tym, kiedy powrócimy do normalności. Zawieszenie zajęć na uczelniach i w szkołach nie są “koronowakacjami”. To czas, który powinniśmy równie owocnie i efektywnie spożytkować jak do tej pory. Jest to też dla nas oraz dla naszych bliskich lekcja odpowiedzialności za siebie, innych i swoje postępy w nauce”.

Lotnicza Akademia Wojskowa szybko i sprawnie przystosowała się do nowych warunków, wirtualny system studiów został wdrożony w zaledwie kilka dni. „Większość narzędzi funkcjonowała już dużo wcześniej, nad systemem e-learningowym Ośrodek Informatyki pracował już od dawna. Ta wyjątkowa sytuacja po prostu przyspieszyła wszystkie prace. Równocześnie uruchomiliśmy helpdesk, aby na bieżąco rozwiązywać wszystkie problemy związane z wirtualnym nauczaniem” – podsumowuje ppłk Jarosław Nowak, Szef Ośrodka Informatyki LAW.

Władze Uczelni wdrożyły nowe procedury, reszta jest już w rękach środowiska akademickiego LAW. Nadchodzący czas to sprawdzian ze społecznej odpowiedzialności dla nas wszystkich

Jedna odpowiedź do wpisu Studia online w LAW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net