tekst alternatywny

tekst alternatywny

Wjechała rowerem na czerwonym świetle przez przejście dla pieszych

O dużym szczęściu może mówić rowerzystka, która w środowy poranek wjechała rowerem na przejście dla pieszych.

W tym czasie sygnalizator dla pieszych wskazywał czerwone światło. Kierujący samochodem ciężarowym, chcąc uniknąć potrącenia kobiety odbił gwałtownie na pobocze i uderzył w przydrożną latarnię. Mimo to kierująca rowerem odjechała z miejsca zdarzenia.


Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 6 rano w Dęblinie w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż tuż przed jadący samochód ciężarowy, na przejście dla pieszych wyjechała rowerzystka której sygnalizator wskazywał światło czerwone. Kierujący samochodem ciężarowym mieszkaniec Radomia, chcąc uniknąć potrącenia kobiety odbił gwałtownie na pobocze i uderzył w przydrożną latarnię. Mimo to kierująca rowerem odjechała z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z dęblińskiego komisariatu ustalono sprawczynię kolizji drogowej którą okazała się 89-letnia mieszkanka Dęblina. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kobieta odpowie przed Sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że rowerzysta nie może przejeżdżać przez przejście dla pieszych. Chcąc dostać się na drugą stronę drogi powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić go przez pasy, chyba że przejście to połączone jest z przejazdem dla rowerów.

R.Ż

Jedna odpowiedź do wpisu Wjechała rowerem na czerwonym świetle przez przejście dla pieszych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net