tekst alternatywny

tekst alternatywny

Wypadek z bronią palną

Do niebezpiecznego w skutkach wypadku doszło w środę w godzinach wieczornych w powiecie ryckim.

W wyniku postrzału z broni palnej ranne zostały dwie osoby: 27-letni mężczyzna oraz 4-letnie dziecko.

W środę w godzinach popołudniowych dyżurny ryckiej komendy został powiadomiony, że do szpitala przewieziono 4-letnią dziewczynkę oraz 27-letniego mężczyznę, oboje mieli rany postrzałowe. W związku z obrażeniami dziecko przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku spowodowanego niekontrolowanym strzałem strzelby załadownej nabojem śrutowym. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza wykonując czynności pod nadzorem prokuratora. Śledztwo toczy się w kierunku nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ustalono, że broń z której padł strzał została nabyta legalnie , wydane zostało także stosowane zezwolenie na jej posiadanie.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność przy posługiwaniu się bronią palną. Bezwzględnie i zawsze każdą broń należy traktować jako gotową do strzału. Przy jej obsłudze należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Przed każdą czynnością z bronią palną konieczne jest sprawdzenie komory nabojowej. Lufa broni powinna być kierowana zawsze w bezpieczną stronę. Broń powinna być sprawna technicznie.

R.Ż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

booked.net